czwartek, 9 lutego 2017

TAG: Kreatywny berek książkowy

blog książkowy, książkowy tag, książki, czytam

Kilka dni temu zostałam nominowana do tagu "Kreatywny Berek Książkowy" przez Alinę z bloga Z herbatą wśród książek (dziękuję bardzo!), przejdźmy więc do moich odpowiedzi :)1. Książka, w której bohater/bohaterka ma kolorowe włosy.


J.K. Rowling, Harry Potter, fantastyka, literatura młodzieżowa, YA, magia, hufflepuff

Wybór był dość prosty, a padło na moją ulubioną różowowłosą Aurorkę, czyli Nimfadorę Tonks z serii o Harrym Potterze :) Dodatkowym plusem jest to, że Tonks potrafi zmieniać kolor włosów na zawołanie :D (piękna Puchonowa zakładka na zdjęciu jest prezentem od Kasi z Wilcze Czytanie)


2. Książka, w której główny bohater/bohaterka potrafi śpiewać lub grać na jakimś instrumencie.


Kristin Cashore, Iskra, Fire, Graceling, muzyka, nuty, książka, fantasyka, YA

Tutaj mój wybór padł na Iskrę Kristin Cashore (na fotografii wydanie oryginalne, po angielsku). Choć na okładce widnieje ze swoim drugim atrybutem, łukiem, tytułowa Iskra ma ogromny talent do gry na skrzypcach.


3. Książka, w której główny bohater/bohaterka się nie zakochał/a.


herbata, książka, książki, okładka, literatura dziecięca, seria

Główkowałam, główkowałam, i doszłam do wniosku, że najbezpieczniejszym wyborem będzie tu książka z gatunku literatury dziecięcej. W związku z czym zdecydowałam się na Alicję z Alicji w krainie czarów Lewisa Carrolla.


4. Książka, która jest oparta na motywie baśni lub bajki.


Cinder, Scarlet, Cress, Saga Księżycowa, książki, seria, okładki, fantastyka, scifi, dystopia, YA

Nie będę może oryginalna, ale mój wybór w tej kategorii padł na ukochaną Sagę Księżycową Marissy Meyer :) Na razie posiadam jedynie trzy pierwsze tomy, ale mam nadzieję, że w związku z zapowiedziami wydania całej serii po polsku przez wydawnictwo Papierowy Księżyc, uda mi się ją skompletować :)


5. Książka, w której główny bohater/bohaterka jest buntownikiem.


Przez burzę ognia, Przez bezmiar nocy, Wielki błękit, książki, seria, scifi, dystopia, YA, okładki

Okazuje się, że nie posiadam i też nie czytałam zbyt wiele książek z buntowniczymi bohaterami, ale to co przyszło mi do głowy, gdy przeczytałam ten punkt, to literatura dystopijna. Dlatego też postawiłam na Arię i Perry'ego z trylogii Przez burzę ognia Veronici Rossi.


6. Książka, w której główny bohater/bohaterka ma dziwne imię.


Korona w mroku, Dwór cierni i róż, serie, fantastyka, YA, przygodowa, okładki, róża

Kto jak kto, ale Sarah J. Maas jest już chyba ekspertką w wymyślaniu niezwykłych imion, których prawie nikt nie potrafi poprawnie wymówić (jej książki zawierają nawet specjalne słowniczki z wymową wszelkich nazw i imion! :D). Tak więc w tej kategorii nie mogłam wybrać nikogo innego, jak Celaeny ze Szklanego tronu i Feyre z Dworu cierni i róż.


7. Książka o skomplikowanym tytule.


Norwegian Wood, literatura obyczajowa, kwiaty, okładka

Tytuł Norwegian Wood Harukiego Murakami nie jest może zbyt skomplikowany, ale na pewno może przysporzyć pewnym problemów tym, którzy nie znają angielskiego.


8. Książka, która opowiada o kosmosie lub akcja dzieje się w nim.


Fobos, książka, okładka, YA, scifi, gwiazdy

Lektura Fobosa Victora Dixena właśnie przede mną, ale zarówno z opisu, jak i z okładki można sądzić, że jej akcja rozgrywa się w kosmosie.


9. Książka, po której postanowiłaś zmienić się na lepsze.


Mały książę, literatura dla dzieci, książki dla dzieci, okładka, naszyjnik

Wybór Małego księcia Antoine'a de Saint-Exupery może się wydawać zbyt oczywisty, ale to rzeczywiście pierwszy tytuł jaki przyszedł mi do głowy. Można do niego również podejść na dwa sposoby, ponieważ skłania by zmienić się na lepsze, jednocześnie zachęcając by się właśnie nie zmieniać, i w środku w dalszym ciągu pozostać dzieckiem. :)


10. Nominacje, jednak inne niż wszystkie. Liczba osób nominowanych do TAGu musi być wielokrotnością dwójki.


Dopiero rozpoczęłam swoją przygodę z blogiem, ale spróbuję zaprosić do zabawy Wilcze Czytanie oraz Bukowe opowieści oraz każdego z was, kto ma ochotę go zrobić :)

4 komentarze:

 1. Świetna realizacja tagu i piękne zdjęcia! *_*
  Też początkowo chciałam użyć Alicji do punktu 3., ale nie mogłam znaleźć na dysku zdjęcia, które chciałam wstawić :D

  Alina
  zherbatawsrodksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! <3 Mi się udało znaleźć i kilka zdjęć mam właśnie od kiedyś, ale resztę zrobiłam nowych, więc nie "oszukałam" tak bardzo ;D

   Usuń
 2. Świetnie zdjęcia :) Do punktu drugiego wpadła mi od razu do głowy Mia z powieści "Zostań, jeśli kochasz" (książka nie zrobiła na mnie dużego wrażenia, ale bohaterka była bardzo uzdolniona muzycznie).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! O, nie pomyślałam o Mii, a przecież też czytałam "Zostań jeśli kochasz". Muszę sobie ją kiedyś odświeżyć i wreszcie przeczytać kontynuację.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...