sobota, 11 lutego 2017

Kiermasz w Biedronce, czyli gdzie kupić tańsze książki

księgarnia, antykwariat, książki, tanie książki

Kupujesz dużo książek? Sprawdź, gdzie ja poluję na promocje!


Początkowo planowałam dodać dziś recenzję, ale pewne odkrycie zainspirowało mnie do stworzenia posta o tym, gdzie można taniej kupić książki. Choć nie ma to jak wejść do księgarni stacjonarnej, poprzeglądać półki i wrócić do domu z nowiusieńką, pachnącą książką, to muszę przyznać, że odkąd kupuję więcej książek, prawie wszystkie zakupy wykonuję przez internet.

1. Kiermasze książkowe w Biedronce


Celowo wspomniałam w tytule posta o Biedronce, bo to właśnie ich najnowszy książkowy kiermasz zainspirował powstanie tego wpisu. Jeśli czasem przeglądacie gazetki z Biedronki, pewnie zauważyliście, że od czasu do czasu w sklepie tym można również dostać książki. Zazwyczaj są to na przemian nowości w cenie 24,99zł lub wyprzedaż książek, i wtedy ceny wahają się w granicach 10-20zł.

O kolejnych kiermaszach w Biedronce łatwo można dowiedzieć się sprawdzając ich stronę internetową, gdzie w zakładce "rozrywka" są zapowiedzi kolejnych promocji i wyprzedaży książkowych. Np. w najbliższy poniedziałek 13.02 będzie można dostać wiele książek po 9,99zł, zarówno z literatury pięknej jak i popularno-naukowej. Dla zainteresowanych, więcej informacji TUTAJ. Ja już widzę, że chyba skuszę się na bajki Beatrix Potter :)


2. Księgarnie internetowe


Na pewno część z was zna i kupuje książki też w księgarniach internetowych, ale jest kilka księgarni szczególnie wartych uwagi, gdzie książki można kupić czasem nawet do 35% taniej. Większość z nich ma też niedrogą przesyłkę, z możliwością odbioru w kiosku Ruchu lub w paczkomatach. Moje ulubione księgarnie, to:


3. Kupowanie książek w przedsprzedaży


Niektóre z księgarni internetowych, jak na przykład dość znany Świat Książki pozwala kupić książki w przedsprzedaży z 30% zniżką. Jedyny szkopuł w tym, że trzeba śledzić zapowiedzi książek które nas interesują, tak, żeby zamówić je wcześniej.


4. Okazyjne promocje


Choć nie często w nich kupuję, warto wspomnieć również o bardziej znanych księgarniach, takich jak Empik czy Matras, ponieważ od czasu do czasu przeprowadzają one fajne akcje promocyjne. Jeżeli zapiszecie się na newsletter, informacja o tych akcjach przyjdzie prosto do waszych skrzynek mailowych. Ale przechodząc do owych akcji, co jakiś czas Matras organizuje Noc Zakupów, w ramach której danego dnia w godzinach 19:00-24:00 wszystkie książki są o 30% tańsze. Dodatkowym plusem jest możliwość odbioru książek za darmo w wybranym salonie. Idąc tym tropem, na stronie internetowej Empiku można się czasem natknąć na promocję typu "3 w cenie 2", w której można zakupić trzy książki w cenie dwóch (najtańsza książka kosztuje zazwyczaj 1 grosz).


5. Promocje na stronach wydawnictw


Niektóre wydawnictwa mają własne sklepy internetowe, na których często można znaleźć książki w promocji. Najlepszym tego przykładem jest wydawnictwo Znak, gdzie promocje są praktycznie cały czas (obecnie na przykład duża pula książek jest dostępna po cenie obniżonej do 60%) oraz wydawnictwo Nasza Księgarnia, gdzie w zakładce "promocje" i "wyprzedaże" możemy znaleźć wiele ciekawych pozycji po niższych cenach.


6. Lekko uszkodzone egzemplarze


Podejrzewam, że niewiele osób o tym wie, ale niektóre księgarnie sprzedają również tzw. lekko uszkodzone egzemplarze, pochodzące zazwyczaj ze zwrotów. W ten sposób można po okazyjnej cenie kupić praktycznie nowe książki, jedynie z małymi defektami, jak na przykład lekko otarta lub zakurzona okładka. Sama korzystałam z tej opcji kilka razy i byłam zawsze bardzo zadowolona, dlatego gorąco ją polecam.

Lekko uszkodzone książki można kupić m.in. na stronie wydawnictwa Nasza Księgarnia (warto również zajrzeć do zakładki "końcówki nakładów" oraz w outlecie księgarni Ravelo.


7. Księgarnie stacjonarne i markety


Tutaj już trzeba więcej poszukać, by natknąć się na okazje, ale zdarzają się one też w sklepach stacjonarnych. Dobrym tego przykładem jest księgarnia Tak Czytam, którą miałam przyjemność odwiedzić we Wrocławiu. Promocje są tam naprawdę duże, szkoda tylko, że sieć księgarń nie jest większa. Od czasu do czasu książki można też dostać w marketach. W punkcie pierwszym pisałam o Biedronce, bo tam ukazują się one dość regularnie, ale czasami można też zdobyć książki w promocyjnych cenach np. w Carrefourze, Auchan, Stokrotce, Lidlu.


8. Allegro i inne portale tego typu


No i na końcu (choć nie jest to absolutnie najgorsza możliwość) chcę wspomnieć także o portalu Allegro i innych stronach tego typu, jak np. OLX. Choć mój post był poświęcony głównie książkom nowym, kupuję też wiele książek używanych, a na Allegro można często znaleźć naprawdę duże okazje.


Mam nadzieję, że mój post był choć odrobinę pomocny i pozwoli wam jeszcze bardziej cieszyć się z zakupów książkowych. Czy znaliście wymienione przeze mnie księgarnie? A może kupujecie w innych miejscach? Podzielcie się nimi w komentarzach! :)

12 komentarzy:

  1. Ja uwielbiam kupować na czytam.pl i w świecie książek- tam są super promocje :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ostatnio nie kupowałam zbyt często na czytam.pl, więc muszę tam znowu zaglądnąć. Zgadzam się też co do Świata Książek, to chyba moje ulubione księgarnie sieciowe :)

      Usuń
  2. przeszukam outlet na Ravelo :D z reguły wypożyczam książki z biblioteki, ale zdarza mi się również kupować. upolowałam na targach książki w Gdyni kilka części Pieśni Lodu i Ognia niby uszkodzonych, przecenionych, jak dla mnie w bardzo dobrym stanie. pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Powodzenia, mam nadzieję, że znajdziesz tam coś dla siebie :) Ja również pożyczam dużo książek z biblioteki, ale też uwielbiam je kupować (niestety dla mojego portfela). Faktycznie zapomniałam wspomnieć o targach książki, mi też udało się upolować kilka fajnych pozycji w zeszłym roku w Katowicach :)

      Usuń
  3. Świetny post, też chciałam napisać coś w tym stylu, ale się na razie wstrzymam, bo myślę, że wyczerpałaś temat :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję! Wygląda na to, że nie wymieniłam wszystkich sklepów (choćby sądząc po komentarzu Kasi poniżej), więc na pewno będziesz miała temat do podobnego posta :) A mi z kolei bardzo podoba się Twój wpis na temat kupowania e-booków :)

      Usuń
  4. Za dużo wiem o promocjach, bo codziennie je przeglądam (prowadzę poza blogiem z recenzjami również bloga promocjeksiazkowe.pl) i to jest zdecydowanie niebezpieczne! :P Lubię księgarnie nieprzeczytane.pl, dadada.pl, Tanią Książkę też :) Muza ma też fajnie, bo standardowo -35%, a co jakiś czas akcje -60% :) W Matrasie też zdarza mi się coś zamawiać. W Biedronce lubię pobuszować, szczególnie jak są właśnie kiermasze po 9,99 zł. Ostatnio wprawdzie ogólnie niewiele kupuje (poza prenumeratą książek Christie), ale świetnie, że podzieliłaś się swoimi sposobami na tanie kupowanie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też wprawdzie mam teraz przerwę od większego kupowania, ale jak tylko trafiają się jakieś fajne promocje (jak np. w Biedronce) to nie potrafię przejść koło nich obojętnie. Nie słyszałam o Twojej stronie, muszę koniecznie ją odwiedzić :) Dziękuję też za informację o promocjach Muzy.

      Usuń
    2. Ciężko się oprzeć, to prawda :)

      Usuń
  5. Dla mnie wizyty w Biedronce czy Carrefourze są niebezpieczne, bo zawsze zaglądam do miejsca, w którym są tanie książki. Często nawet wizyta w zwykłym kiosku po napój czy kanapkę kończy się zakupem książki. Najgorzej radzę sobie z tym na dworcu i w metrze, bo tam mają najwięcej książek w asortymencie. Ale to chyba choroba każdego czytelnika. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj, znam to aż za dobrze :) U mnie ostatnio otworzyli właśnie sklepik z książkami na dworcu, ale póki co z braku czasu udawało mi się go omijać, chociaż bardzo kusi :D

      Usuń
  6. Ja bym dodał jeszcze księgarnię o charakterze religijnym, gdzie też niema wszystkie książki są w obniżonych cenach - nierzadko nawet taniej niż w wydawnictwach chrześcijańskich: http://e-religijne.pl

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...